همه چیز درباره پرورش ماهی تیلاپیا

by تن ماهی in سپتامبر 21, 2019

همه چیز درباره پرورش ماهی تیلاپیا
امروز میخواهیم درباره شغل پرورش ماهی تیلاپیا برای شما بنویسیم خیلی از دوستان از ما پرسیده بودند که می خواهند پرورش ماهی را داشته باشند در ادامه همراه ما باشید. در سایت تن ماهی ( Tonemahii.ir ) همراه ما باشید.

سرمایه اولیه برای پرورش ماهی تیلاپیا

سرمایه اولیه برای شروع سرمایه گذاری راه اندازی پرورش ماهی تلاپیا حدود 100 میلیون تومان است این ماهی در مناطق گرم و معتدل میتواند پرورش داده شود.

چه مناطقی برای پرورش ماهی تیلاپیا مناسب است؟

بخاطر اینکه این ماهی را میتوان در مناطق گرم و معتدل پرورش داد استان های یزد، قم، خراسان جنوبی و سمنان در این زمینه می توانند فعالیت مناسب تری داشته باشند.

چقدر فضا برای شروع پرورش ماهی تیلاپیا نیاز است؟

شما برای شروع پرورش ماهی تیلاپیا با داشتن 350 متر زمین میتوانید فعالیت خود را آغاز کنید.

چه تجهیزاتی برای پرورش ماهی تلاپیا نیاز است؟

تجهیزات جدای از هزینه و فضای زمینی که دارید نیاز است مانند پمپ هوا، ساچوک ( تور ماهی گیری یا تور تمیز کردن رویه آب ) که البته با ساچوک آشفال گیری هم میتوانید بکنید سطل غذا دهی به ماهی ها و دماسنج برای تعیین و بررسی دمای آب و هوا می باشد.

مواد اولیه برای پرورش ماهی تلاپیا چیست؟

مواد اولیه برای پرورش ماهی تیلاپیا شامل بچه ماهی و خوراک ماهی است.

چه کسانی مشتری ماهی تیلاپیا هستند؟

ماهی تیلاپیا چون خیلی خوشمزه است مشتریان زیادی دارد که مصرف کننده اصلی این ماهی می باشند و به همین دلیل در رستوران ها بیشتر مصرف می شود و مشتری اصلی این ماهی رستوران ها هستند و همچنین دیگر مصرف کنندگان این ماهی کارخانه های کنسرو سازی و همچنین شرکت های فراوری هستند. و این را در نظر بگیرید فروش مستقیم به مشتری عمومی سود خیلی بیشتری دارد.

چقدر منابع انسانی برای پرورش ماهی نیاز است؟

در مقیاس دو تن نیازی به منابع انسانی وجود ندارد و خود شما اگر کارآفرین این مساله برای پرورش ماهی تیلاپیا باشید می توانید کارها را انجام دهید.

چه توصیه ای برای پرورش ماهی تیلاپیا وجود دارد؟

توصیه ای که خیلی از کارآفرین ها در مورد پرورش ماهی تیلاپیا اعلام می کنند این است که بهترین نقطه استانی که می خواهید شروع فعالیت داشته باشید را انتخاب کنید این منطقه که ویژگی خوبی باید داشته باشد یعنی دمای 16 تا 32 درجه سانتیگراد را دارا باشد را انتخاب کنید.

دوره پرورش ماهی تیلاپیا چقدر است؟

دوره پرورش ماهی تیلاپیا شش ماهه است که در انتهای دوره شما حدودا بیش از 80 میلیون تومان فروش خواهید داشت که حدود 30 میلیون تومان این مبلغ سود شما خواهد بود و سرمایه شما یک سال و نیم بعد کلا برمیگردد.

همه چیز درباره پرورش ماهی تیلاپیا

همه چیز درباره پرورش ماهی تیلاپیا

مدارک اولیه نیازمندی شروع پرورش ماهی تیلاپیا چیست؟

موافقت نامه اصولی نظام مهندسی:
فتوکپی کارت پایان خدمت
فتوکپی شناسنامه
نتایج آزمایش خاک
پروانه تاسیس:
پاسخ استعلام محیط زیست
پاسخ استعلام دامپزشکی
اسناد مالکیت زمین
مجوزهای اصلی شروع فعالیت شما هستند.
دوره آموزشی ماهیان گرم آبی هم پیش نیاز این مدارک هست.

اگر کار و فعالیتمان با مشکل روبرو شد چکار کنیم؟

اگر سازمانی یا شخصی یا هر مساله ای در روند کاری شما تداخلی ایجاد کرد و باعث شد تا کار شما با مشکلاتی روبرو شود فقط کافی است مساله را به ستاد رفع موانع تولید اعلام کنید.

امیدواریم توانسته باشیم راهنمایی های لازم را برای شروع کسب و کارتان به شما توصیه کنیم.

Leave a Reply