معرفی انواع تن ماهی

by تن ماهی in آگوست 28, 2019

معرفی انواع تن ماهی

امروز در سایت تن ماهی در جواب شما کاربران گرامی که سوال کرده بودید تن ماهی خوب چگونه تشخیص داده می شود؟ به معرفی انواع تن ماهی می پردازیم . تن ماهی طرفداران بسیاری دارد زیرا دیگر زحمت خرید ماهی و پاک کردن و بوی ناخوشایندش شامل حال ما نمی شود و با خرید تن ماهی به راحتی یک غذای کامل را در سبد غذایی خود دارید. در ادامه با تن ماهی بیشتر آشنا میشویم .

همچنین بخوانید: معرفی انواع پشمک

تن ماهی چگونه ساخته می شود؟

اگر بخواهیم یک نگاه کلی داشته باشیم در تهیه تن ماهی ابتدا در کارخانه ماهی ها را سرزنی و قطعه قطعه میکنند و ماهی را شستشو می دهند. ماهی های شسته شده را روی سینی های پخت قرار داده و پخت اولیه انجام میشود. سپس پوست، استخوان و ضایعات سیاه ماهی را برمیدارند و به وسیله دستگاه در قوطی های مخصوص تن ماهی قرار می گیرند.

در ادامه کار به ماهی ها نمک و روغن را اضافه میکنند و هوای داخلی قوطی را تخلیه می کنند و درب آن پلمپ می شود. قوطی ها را در دمای 121 درجه سلسیوس قرار داده و بعد از پخت ثانویه آنها را خنک کرده و به مرحله بسته بندی و کنترل کیفیت فرستاده می شوند. پس از حصول اطمینان از کیفیت تن ماهی، این محصول روانه بازار می شود.

تن ماهی به انگلیسی چی میشه؟

در زبان انگلیسی به ماهی تن tuna fish یا tuna  گفته میشود.

چقدر باید تن ماهی رو در آب بجوشانیم؟

بوتولیسم نوعی مسمومیت غذایی حاصل از خوردن تن ماهی فاسد است که بسیار خطرناک است و ممکن است ظرف مدت 12 ساعت جان انسان را بگیرد. در خرید تن ماهی اول به قوطی کنسرو دقت کنید که باد نکرده باشد و سپس تاریخ مصرف. بعد از مطمئن شدن در این موارد حتما قوطی کنسرو را بجوشانید.

ابتدا آب ار در ظرفی ریخته و اجازه دهید به نقطه جوش برسد و سپس زمان را در نظر بگیرید که بین 10 الی 20 دقیقه کنسرو در آب در حال جوش قرار گیرد. این عمل باعث از بین رفتن باکتری ها میشود. به این نکته نیز دقت داشته باشید که تن ماهی باز شده در مجاورت هوا نیز احتمال فاسد شدن دارد.

تن ماهی چقدر بخوریم؟

غذاهای دریایی جزء تغذیه سالم همه افراد به شمار می رود. اگر ماهی که برای تن استفاده می شود به سرعت فریز شود و مراحل تولید آن بر طبق استاندارد باشد، ارزش غذایی ان با ماهی تازه برابری می کند.

میزان مصرف تن ماهی و حتی ماهی تازه به علت جیوه موجود در آن باید کنترل شده باشد و توصیه متخصصین تغذیه و سلامت این است که تن ماهی را حداکثر 2 بار در هفته تکرار کنید.

معرفی انواع تن ماهی

معرفی انواع تن ماهی

تن ماهی چه ضررهایی دارد؟

تن ماهی به دلیل داشتن نمک فراوان برای افرادی که دچار فشارخون هستند مناسب نیست و همچنین به دلیل داشتن جیوه باید در خوردن آن مراعات کرد زیرا جیوه باعث مشکلات عصبی می شود و زنان باردار و کودکان باید در مصرف آن دقت کنند.

اگر تن ماهی به صورت متعادل مصرف شود ار سرطان پیشگیری می کند ولی به دلیل داشتن جیوه مصرف زیاد و نامعقول آن باعث احتمال بروز سرطان نیز می شود.

تن ماهی از چه خانواده ماهی ساخته می شود؟

برخلاف تصور عموم تن نام یک ماهی نیست به گروه وسیعی از ماهی ها تن گفته می شود. در ایران از 4 نوع ماهی تن استفاده می شود به نام های

گیدر
زرده
اسبک
هوور

که به همین ترتیبی که نگارش شده جزء گرانترین و خوشمزه ترین و مغذی ترین ماهی های تن می باشند.

همچنین بخوانید: معرفی انواع بستنی

روغن تن ماهی رو دور بریزیم یا بخوریم؟

برای تهیه کنسرو تن از نمک و روغن استفاده می شود که به دلیل احتمال داشتن اسیدهای چرب ترانس، خوردن روغن تن ماهی توصیه نمی شود. روغن هایی که برای تن ماهی استفاده می شود مربوط به چربی ماهی ها نیست و اصولا از روغن های

مایع نباتی
سویا
ذرت
پنبه دانه
زیتون

استفاده میشود که احتمال مصرف روغن نباتی از همه بیشتر است. این روغن ها کالری بالایی دارند و باعث چاقی نیز می شوند. پس توصیه می شود روغن را قبل از استفاده جدا کنید.

برندهای تولیدکننده تن ماهی کدامند؟

امروزه برندهای زیادی هستند که در تهیه کنسرو ماهی تن فعالیت می کنند. ما در ادامه به معرفی برخی برندهای تولید کننده تن ماهی می پردازیم

تن ماهی لئونارد
تن ماهی شیلانه
تن ماهی شیلتون
تن ماهی کادوس
تن ماهی تحفه
تن ماهی اویلا
تن ماهی پردیس
تن ماهی بندر عباس

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با کمک گرفتن از راهکارهای سایت تن ماهی ، در مورد خرید و مصرف این محصول اطلاعات کافی را کسب کرده باشید. اگر شما نیز در تولید و فروش تن ماهی فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را نیز در این سایت اضافه کنیم. با اضافه شدن شما در این سایت کاربران بهتر و راحت تر می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات شما هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت های تخصصی مان قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

تماس با پشتیبانی در تلگرام

Poshtiban_site@

Leave a Reply